Het gebeurd niet zo vaak dat je in één seizoen twee keer op verplaatsing moet naar dezelfde club, maar met hoeveel ploegen de KGSRL heeft kan dat al eens. Ben speelde op 3 een vreemde partij. Na een Hollandse opening kwam de witte stelling volledig in de knoop te liggen: de loper van g2 moest uit de weg naar h1, om een paard een vluchtveld te geven op g2… Wit dacht dan een combinatie gezien te hebben om zich te bevrijden en het initiatief over te nemen, maar Ben had net iets verder gekeken en won een stuk (en daarna ook de partij).

Jeroen had in een klassiek Damegambiet een pion opgegeven om druk te zetten tegen het zwarte centrum. Maar ofwel had hij iets gemist of anders de stelling verkeerd beoordeeld, want Zwart brak zonder meer door en de witte stelling stortte in. Ook een Damegambiet voor Sebastiaan op bord vier. Hij leek vanuit de opening een klein voordeel te hebben na een vroege dameruil, maar Zwart verdedigde goed. Wit probeerde in het eindspel te hard om te winnen en overspeelde zijn stelling. Uiteindelijk was het ook hier Zwart die aan het langste eind trok.

Op het eerste bord speelde Tobias de langste partij, waarin het minste gebeurde. Na een Schots Vierpaardenspel had Zwart een slechte pionstructuur, maar voldoende controle over kritieke velden dat Wit niet veel kon beginnen. Wit bleef wel lang proberen, tot ver in een eindspel met ongelijke lopers, maar uiteindelijk werd de partij dan toch remise.

Deze nederlaag is een spijtige zaak voor SKOG 3, want KGSRL 8 was één van de ploegen die met ons de voorlaatste plaats deelde. We staan nu alleen voorlaatste, dus we zullen toch nog eens wat punten moeten beginnen halen.

Een reactie achterlaten

Off topic reactie | Meld een fout/klacht | Gedragscode

Opgelet, je bent niet ingelogd. Je reactie zal mogelijk eerst moeten worden goedgekeurd door de webmaster vooraleer ze op de website verschijnt.

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *