Donderdag

Was het de euforie die nog door mijn lijf stroomde, was het nochalance omdat momenteel alles lijkt te lukken, of was het toch die halve liter die mijn vrouw een uur voor de partij uit gewoonte voor me bestelde? In ieder geval moet het mijn snelste nederlaag ooit geweest zijn vandaag. De jonge knaap van 2130 wist mijn openingsfout (ik haalde 2 varianten door elkaar) in no time af te straffen. Na amper 9 zetten en een uur spelen zijn we in onderstaande stelling gekomen.

Mijn opening is totaal mislukt en ik zit met een opgesloten loper op c8. Ik ben wat aan het dromen over een koningsaanval met g5. En Pg3 lijkt me voorlopig geen probleem want ik kan met de dame altijd uitwijken naar de andere vleugel. Behalve als wit eerst 10. Le5 speelt natuurlijk. Tegen de dreiging Pg3 en h3 is niets te doen. Mijn dame zit volledig ingesloten. Opgave. Auch.

Het voordeel is dat deze gelegenheid me de tijd geeft om in het zonnetje naar huis te wandelen en daar nog wat te werken. Op dat vlak is het beter te verliezen in 10 zetten dan in 60. En ondertussen kan ik nog halt houden aan enkele Praagse bezienswaardigheden.

4/8 en dus nog steeds op schema. Morgen met wit gaan we proberen er nog iets aan toe te voegen.

Nationaal museum

Onze werkplek deze week

Speciaal voor Wim: het herdenkingmunment voor Jan Palach

Een reactie achterlaten

Off topic reactie | Meld een fout/klacht | Gedragscode

Opgelet, je bent niet ingelogd. Je reactie zal mogelijk eerst moeten worden goedgekeurd door de webmaster vooraleer ze op de website verschijnt.

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *