Deze en vorige week werden weer een heleboel partijen gespeeld in het clubkampioenschap. Reden genoeg om de reeksen te overlopen. Zonder volledigheid na te streven bespreken we de uitslagen van deze en vorige ronde.
De enige maximummer is gesneuveld! In reeks 7 bleef Erwin zes ronden lang foutloos, maar deze week moest hij voor het eerst tevreden zijn met remise, tegen Ruben. Dat was ook het resultaat van de overige partijen, waardoor er in de stand niet veel verandert. Erwin blijft met ruime voorsprong aan kop, terwijl Jasper naar de tweede plaats opschuift. Matthias en Walter delen de derde plaats.
In reeks 6 nam Matthias vorige week voorsprong op Charlie (die niet speelde), na winst tegen Ghislain. Frank en Rudi deelden de punten. Maar deze week deelden Ghislain en Charlie de punten, wat vooral voor laatstgenoemde een minder goede zaak is, want mits winst had hij op gelijke hoogte van Matthias kunnen komen. Frank versloeg Linda en Wijnand won van Jan. In de stand blijft Matthias aan kop met een half punt voorsprong op Charlie en een punt op Frank. In de stand heeft Charlie wel achterstand op de leider, maar hij heeft minder verliespunten. Interessant om te weten is dat beiden hun onderlinge partijen al gespeeld hebben, telkens won Charlie. Bij een gelijke eindstand kan dit doorslaggevend zijn voor reekswinst.
Alle acht spelers van reeks 5 werkten vorige week hun partij af en deze week volgen er nog eens drie. Liet de top drie vorige week geen steek vallen, dan was dat deze week wel het geval. Leider Yves versloeg eerder Heidi maar moest nu tevreden zijn met remise tegen Patrik, Bert won vorige week van Arno maar deze week raakte hij niet voorbij Tom: remise. Arno versloeg Heidi en houdt de top drie van het klassement in het vizier. Wim pakte vorige ronde het volle punt tegen Benny maar speelde deze week niet. En Freddy had duidelijk het verslag van twee weken geleden gelezen, waarin we hem aanmoedigden om van de nul af te geraken, en zo gebeurde. Slachtoffer van dienst was Tom, eveneens een partij van vorige week. In de stand zit Yves Bert op de hielen. Wim en Arno delen de derde plaats.
Nieuwkomer Jasper blijft het goed doen in reeks 4. Hij versloeg vorige week Nick en sprong over Jozef die niet speelde. Ook deze week blijft hij zonder te spelen aan kop. Eerder moest Ivo het onderspit delven tegen Tom, maar deze week versloeg hij in een rechtstreeks duel voor de laatste plaats Nick. Beiden wisselen daardoor van plaats in de rangschikking. Daarin rukt Jozef, na winst tegen Bart, op naar de tweede plaats, terwijl Maxim de rol moet lossen na verlies tegen Valentyn. Die staat nu derde.
Veel remises in reeks 3, zowel vorige als deze week. Alle acht spelers werkten vorige ronde hun partij af, maar alleen Gert pakte het volle punt, met name tegen Paul. Doordat alle anderen remise speelden (ook de topper Patrik-Adina eindigde onbeslist) veranderde er weinig of niets aan de stand. Herman wachtte nog op zijn eerste overwinning, maar vond intussen aansluiting bij de staart van het peloton. Ook deze week werden twee van de drie partijen remise: Ronny en Paul deelden de punten, net als Herman en Patrick. Gert won als enige zijn partij, tegen Kenneth. In de stand blijft Patrik duidelijk aan kop, gevolgd door Adina en Ronny.
In reeks 2 werd deze week slechts één partij gespeeld. Daarin hield Jan Sebastiaan op remise. Vorige week was er meer vuurwerk. Toen versloeg Gert Philip en Ben deed hetzelfde tegen Vedat. In de stand zijn er nu drie leiders: Ben, Gert en Sebastiaan, maar laatstgenoemde heeft met slechts één verliespunt de beste papieren. Opvallend is dat in deze reeks tot nu toe het kleinste aantal partijen zijn gespeeld. Een tandje bijsteken, heren!
In reeks 1 is Jan na een reeks van zes opeenvolgende overwinningen alleen aan de leiding gekomen, ten nadele van Pascal. Zijn winstpartij tegen Pascal, vorige ronde, was een marathonzitting waarin hij vroeg op voordeel kwam maar geen doorslaggevende aanval vond, terwijl zwart wat compensatie had dankzij een opgerukte vrijpion. Het verdict viel in het verre eindspel met ongelijke lopers. Zwart had twee vrijpionnen die voldoende ver uit elkaar stonden om dat te kunnen winnen. Deze week was het dn uitkijken naar wat Kiran met de witte stukken tegen Jan zou doen. Het zag er al in de opening goed voor hem uit, want zwart sloeg twee varianten door elkaar, wat hem een pion kostte in ruil voor vage compensatie. Wit ruilde echter zijn sterke zwartveldige loper en speelde vervolgens iets te behoudend, waardoor zwart de compensatie kreeg die hij zocht. Wit kwam stilaan in tijdnood en dat brak hem zuur op. In de afwikkeling naar het eindspel miste hij een gedwongen remisevariant en kwam in een verloren toreneindspel terecht. Zwart maakte het beheerst af. Jan heeft nu 6 uit 7. Eerste achtervolger Pascal moest in een vlijmscherpe partij het onderspit delven tegen Wouter, die daarmee revanche nam voor zijn verlies in de heenwedstrijd. Marc is nu samen met Dries derde in de stand na winst, vorige week, tegen Lucas. Lucas had een pion en later zelfs een stuk over voor initiatief, maar zwart hield het hoofd koel en pakte het volle punt.


Wie dacht dat het clubkampioenschap in reeks 1 spannend zou worden zonder Daniël, had duidelijk zonder een Jan-in-vorm gerekend. Het is nog maar begin december en de toernooiwinst lijkt al binnen.
Wie had dit gedacht na zo’n rampzalig BK in Westerlo ? Wie zo’n snelle ommekeer kan uitleggen is welkom…
Reculer pour mieux sauter?
@Jan: zeg het niet verder, maar ik heb een identieke-tweelingbroer die 2200 ELO heeft.